ترخیص کالا از گمرک بندرعباس به چه صورت است. ترخیص از این گمرک به دلیل موقعیت استراتژیک این منطقه جغرافیایی در ایران با روش‌های مختلفی انجام می ‌شود. برای ترخیص کالا باید از چند مرحله مهم عبور کنید. شما می ‌توانید برای سهولت در انجام این فرایند از لیست شرکت‌های ترخیص کالا بندرعباس استفاده کرده و از خدمات آنها بهره ببرید.

حجم بالای صادرات و واردات کالا در این منطقه سبب ازدیاد و افزایش قوانین حاکم بر تجارت در بندر عباس شده است. با وجود این قوانین که گاها برخی از آنها سختگیرانه اعمال شده ‌اند، بسیاری از افراد برای ترخیص کالاهای خود به مشکل می ‌خورند و از خدمات شرکت ‌های ترخیص کالا استفاده می ‌کنند. در ادامه با برخی از این شرکت‌ها و مجموعه خدمات آنها بیشتر آشنا می‌ شوید.

برای اطلاع از چگونگی شرایط ترخیص کالا و هزینه های آن با شماره های 021-88343667 و 021-88346235  تماس حاصل فرمایید.

شرکت های ترخیص کالا از بندرعباس

ترخیص کالا از گمرک بندرعباس با استفاده از خدمات شرکت‌ های مشغول به فعالیت در این عرصه به سهولت انجام می‌ گیرد. شما می ‌توانید با اعتماد به خدمات این مراکز، این فرایند را با خیال راحت به آنها بسپارید. این شرکت‌ها با تکیه بر سابقه طولانی مدت خود در ترخیص کالاهای مختلف تجاری افراد را در راستای عبور کالاهای خود از مرزهای ایران یاری می ‌رسانند. شرکت‌ آریاناجم از شرکتهایی است که با کارشناسان باتجربه و متبحری که دارند این خدمات را به بهترین نحو و مناسب ‌ترین قیمت به شما ارائه می ‌دهند.

این شرکت  با انواع قوانینی که در این عرصه وجود دارند،  آشنا بوده و مشتریان را راهنمایی کرده و در ازای خدمات مشاوره‌ای خود هزینه‌های ناچیزی دریافت می ‌کند. شما می‌ توانید، پیگیری کلیه امور مربوط به ترخیص کالاهای خود را نیز به شرکت ترخیص کالا از بندرعباس بسپارید. شرکت آریاناجم با مجوزهای رسمی و قانونی خدمات مورد نیاز را به شما ارائه می ‌دهند.

لیست ترخیص کاران بندرعباس

برای بهره‌مندی از این خدمات ابتدا باید لیست ترخیص کاران بندرعباس را در اختیار داشته و با مراکز قانونی ارائه این خدمات آشنا شوید. سپس باید مجموعه‌ای از مدارک مورد نیاز را برای ترخیص کالاهای خود در اختیار این افراد قرار دهید. پس از ارائه این مدارک، کلیه امور مربوط به پیگیری کالاها و مراحل ترخیص آنها زیر نظر کارشناسان این عرصه با بهترین کیفیت انجام خواهد شد. به این ترتیب از خدمات آنها بهترین استفاده را خواهید کرد. این شرکت ‌ها زمان‌بندی انجام این مراحل را به شدت کاهش داده و در وقت و انرژی شما صرفه‌جویی خواهند کرد.

سامانه گمرک بندرعباس

ترخیص کالا از گمرک بندرعباس با در نظر گرفتن قوانین حاکم بر نظام جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد شد. این شرکتها قوانین گمرکی عبور همه کالاهای مورد نیاز در کشور را زیر نظر دارند و به این ترتیب از بروز مشکل در این بخش‌های تجاری پیشگیری می‌ کنند.

سامانه گمرک بندرعباس به استانداردهای ایزوی تعریف شده نیز توجه داشته و بر اساس سیاست‌های موجود در این بخش عمل می‌ کند. در این قوانین فهرست کالاهایی که از مرزهای کشور عبور می‌ کنند نیز درج شده است. به این ترتیب یکپارچه‌سازی سیستم مدیریتی کشور ما به سهولت انجام خواهد شد. انواع لوازم خانگی و اداری، انواع خودروها، ماشین ‌آلات و ابزارآلات نیز از مرزهای کشور ما در این بخش‌ها عبور کرده و مراحل ترخیص آنها بر اساس قوانین موجود انجام خواهد شد. این مراحل را در ادامه به صورت خلاصه بررسی می‌ کنیم.

 • تنظیم اظهارنامه‌های مالیاتی:

  در وهله اول مرحله تنظیم اظهارنامه‌های مالیاتی انجام خواهد شد. در طول این مرحله کلیه مدارک مالیاتی به سازمان گمرک و ترخیص کالاهای تجاری ارائه می ‌شوند.


 • اسناد مربوط به گواهی‌های بهداشتی:

  سپس نوبت به اسناد مربوط به گواهی‌های بهداشتی محصولات می ‌رسد که باید مدارک مربوط به آن نیز به سازمان نام برده ارجاع داده شوند.


 • مرحله تطبیق اسناد دریافتی:

  در ادامه مرحله تطبیق اسناد دریافتی نیز انجام شده و با حضور کارشناسان مربوط به این سازمان به خوبی انجام می‌ گیرد. محصولات مورد نظر در ادامه توسط کارشناسان گمرکی چک می ‌شوند و صحت و تطابق آنها با مدارک ارائه شده بررسی خواهد شد. در نهایت پروانه‌های ترخیصی کالا ارائه شده و در اختیار افراد قرار می‌ گیرند.


 • در مرحله بعدی:

  بار دیگر محصولات کنترل می‌شوند و مجوزهای مربوط به ترخیص آنها و ورود اقلام به کشور صادر خواهد شد.

ترخیص کالا از گمرک بندر عباس در مقایسه با تهران

ترخیص کالا از گمرک بندرعباس با فرایند ترخیص از تهران شباهت‌های بسیاری دارد. به طور کلی مراحلی که در طول فرایند ترخیص کالا از گمرک تهران انجام می‌ شود با فرایند ترخیص کالاها از بندر عباس شباهت زیادی دارد. به همین خاطر بهتر است خدمات شرکت‌های ترخیص کالا در این بخش را نیز مورد توجه قرار دارد.

هزینه ‌های جاری در اجرای این مراحل یکی از مهمترین مواردی است که افراد برای ترخیص کالا مورد توجه قرار می‌ دهند. این هزینه‌ها بر اساس کشور وارد کننده محصول، نوع محصولات، تعداد آنها و … تعیین می‌ شود و شرکت‌های ترخیص نیز این هزینه‌ها را بر اساس این پارامترها مشخص می‌ کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ترخیص کالا از گمرک تهران می‌ توانید با کارشناسان این شرکت‌ها ارتباط برقرار کنید و اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را بصورت موثق کسب کنید.

جمع بندی

در طول این گزارش به صورت خلاصه با روند ترخیص کالا از گمرک بندرعباس آشنا شده و برخی از مهمترین مراحل اجرای این فرایند را بررسی کردیم که امیدواریم مفید واقع شوند.همانطور که اطلاع دارید، قوانین گمرکی در راستای جلوگیری از سو استفاده‌های مالی و تجاری اعمال شده و وجود آنها بسیار ضروری تلقی می ‌شود. لازم به ذکر است که کلیه این مراحل توسط شرکت‌ تخصصی ترخیص کالا آریاناجم به دقت انجام شده و در اسرع وقت کالاهای مورد نظر شما ترخیص خواهند شد.